Jobs
Munich

    Tehnician în ingineria mecanică - München, Deutschland - GLOBALIS SERVICES ROMANIA

    Default job background
    Ganztags
    Beschreibung
    Activitate principala - dezafectare centrala nucleara in Germania
    Globalis Industrial Services GmbH Germania angajeaza pe teritoriul Germaniei
    Tehnician în ingineria mecanică

    Cerintele rolului:

    • Absolvent liceu / scoala profesionala cu profil tehnic

    • Abilitati de folosire a documentatiei tehnice

    • Cunostinte bune de electrica, mecanica, pneumatica si hidraulica

    • Experienta relevanta in activitati de mentenanta

    • Constiinciozitate, rigurozitate, gandire tehnica

    Capacitate de lucru in echipa
    Certificat de calificare sau experienta care poate fi dovedita si e relevanta in domeniu, de minim 1 an

    Cazier fara mentiuni inscrise
    Conditie fizica buna
    Disponibilitate de a oferi informatiile necesare pentru verificarile de securitate

    Disponibilitate de a astepta aproximativ 2 luni pana la aprobarea dosarului

    Responsabilitati cheie:

    • Asigura buna functionalitate a echipamentelor si utilajelor de productie.

    • Executa reparatiile electrice, mecanice, pneumatice si hidraulice a masinilor si echipamentelor din productie conform instructiunilor de lucru si a procedurilor in vigoare.

    • Executa toate lucrarile de intretinere preventiva, reparatii curente si capitale ale masinilor si instalatiilor

    • Verifica zilnic masinile si instalatiile si remediaza de urgenta toate deficientele mecanice, electrice, pneumatice, hidraulice

    • Inregistreaza interventiile la care a participat in istoricul utilajului / raport de tura

    • Inregistreaza in timp real piesele necesare la reparatiile echipamentelor din productie in fisele de monitorizare piese

    Avantaj:

    limba germana nivel mediu
    permis conducere cat. B

    Beneficii oferite:

    Contract individual de munca pe perioada nedeterminata, semnat cu angajatorul german

    Diurna in valoare de 28 euro net/zi lucratoare;
    Cazare gratuita
    Transport asigurat gratuit
    Investigatii si analize medicale (gratuit)
    Salariu competitiv, minEuro net/luna, in functie de specializare si de nivelul de limba germana
    Mediu de lucru sigur
    Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala;

    Daca esti hotarat/a ne poti transmite un CV chiar acum. Sunt acceptate doar candidaturile care corespund cerintelor din anunt si contin formularul atasat completat.

  • GLOBALIS SERVICES ROMANIA München, Deutschland Ganztags

    Globalis Industrial Services GmbH Germania angajeaza pe teritoriul Germaniei · Tehnician în ingineria mecanică · Cerintele rolului: · • Absolvent liceu / scoala profesionala cu profil tehnic · • Abilitati de folosire a documentatiei tehnice · • Cunostinte bune de electrica, mecan ...