Lucrator Depozit - Frankfurt Am Main, Deutschland - WLC Personal GmbH

WLC Personal GmbH
Geprüftes Unternehmen
Frankfurt Am Main, Deutschland

vor 2 Wochen

Lena Wagner

Geschrieben von:

Lena Wagner

beBee Recruiter

Beschreibung
Lucrator depozit in Künzelsau/Germania

Descrierea postului:

- Manipularea marfurilor
- Ambalarea și expedierea mărfurilor
- Etichetarea transporturilor de mărfuri
- Efectuarea controlului de calitate

Cerintele postului
- Disponibilitatea de a lucra 2 schimburi
- Flexibilitate și fiabilitate
- Responsabilitate și seriozitate

Avantajele de a lucra prin intermediul WLC Personal
- Un loc de munca sigur intr-o companie din grupul Würth
- Consultanata personalizata: cream perspective si lucram impreuna pentru a gasi locul de munca cel mai potrivit fiecarui angajat;
- Abilitatile profesionale ale oamenilor sunt pe primul plan.

Cine este clientul nostru, WLC-Würth-Logistik GmbH & Co KG

Clientul nostru, WLC-Würth-Logistik GmbH & Co KG, este parte a grupului Würth si a fost infiintat in anul 1996 ca furnizor al serviciilor de logística. Cu sediul in Adelsheim, compania opereaza in mai multe locatii cu peste 700 de angajati. In ciuda dezvoltarii sale puternice, WLC este considerata in continuare o afacere de familie. Satisfactia angajatilor reprezinta un factor important in succesul companiei.

Credem ca v-am starnit deja interesul

Ne bucuram de aplicatia dumneavoastra,

Madalina Folea

Art der Stelle: Vollzeit, Arbeitnehmerüberlassung

Arbeitszeiten:

- Montag bis Freitag

Leistungen:

- Betriebliche Weiterbildung
- Betriebsfeiern
- Kostenlose Getränke
- Kostenloser Parkplatz
- Mitarbeiter-Rabatt
- Preisnachlässe auf Produkte/Dienstleistungen des Unternehmens

Sonderzahlungen:

- Urlaubsgeld
- Weihnachtsgeld
- Zusatzzahlungen

Arbeitsort: Vor Ort

Mehr Jobs von WLC Personal GmbH