Start-up Officer - Berlin, Deutschland - Vie Finance A.E.P.E.Y S.A

Vie Finance A.E.P.E.Y S.A
Geprüftes Unternehmen
Berlin, Deutschland

vor 4 Wochen

Lena Wagner

Geschrieben von:

Lena Wagner

beBee Recruiter

Beschreibung
**Work in the Berlin office, completely in Polish**

**PLEASE NOTE: WE DO NOT OFFER ACCOMMODATION OR REMOTE WORK. WE INVITE PEOPLE LIVING IN BERLIN TO APPLY.**

We owe the success and position of Vie Finance to the people who create the atmosphere of our company. Our strengths are passion for action, diverse experience and teamwork, which make our role in the world grow year by year, giving us more reasons to be proud.

The role of our employees is to contact a potential customer by phone in the B2C form, and finally to conclude cooperation. A great bonus structure allows for remarkable earnings, and a series of trainings preparing for the position allows you to start a career in finance despite the lack of experience.

**The next training preparing for cooperation will take place on 5th of December (4 days, up to 4 hours each day) THE TRAINING IS FULLY PAID - We invest in you**

If you are looking for a place where every person you meet over your morning coffee has "something" in them, join the Fortissio team.

We are currently looking for:
**Start-Up Officer - Polish desk (Call Center)**

**The tasks that await you are**:
1. Joining the Sales Department through proactive contact with customers

2. Obtaining information on the Customer's needs and preferences by telephone

3. Assistance (telephone) with registration and first steps on our platform

4. Verification of incoming information about potential customers

We are looking for you if:
You have experience in customer service and/or telephone sales

You know Polish at C1 level

You have min. secondary education

You live permanently in Berlin

**We have for you**:

- Support from superiors and the team.
- Full-time work from Monday to Friday from an office in central Berlin (Neukölln district)
- Stable employment based on a German employment contract.
- Work in a culture of feedback and cooperation - our company is shaped by all employees and every voice is important to us.
- A unique employee appreciation program (weekly and monthly competitions).
- An original international training program for employees and managers supporting development planning
- Remuneration depends on the level of competence and sales results (base 12 Euro per hour plus COMMISSION)

**We invite all "Berliners" to contact us**

**PLEASE NOTE: WE DO NOT OFFER ACCOMMODATION OR REMOTE WORK**

call center #Call Center Agent #Kundendienst #CFD #Kundenservice # Polnische Sprachkenntnisse # Kundenservice #sales #sale #Berlin #telemarketing

**Praca w berlińskim biurze, całkowicie w języku polskim**

**UWAGA: NIE OFERUJEMY ZAKWATEROWANIA LUB PRACY ZDALNEJ. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY OSOBY MIESZKAJĄCE W BERLINIE.**

Sukces i pozycję Vie Finance na rynku zawdzięczamy ludziom, którzy tworzą klimat naszej firmy. Nasze silne strony to pasja do działania, różnorodne doświadczenie i praca zespołowa, które powodują, że nasza rola na świecie z roku na rok rośnie, dając nam kolejne powody do dumy.
Rolą naszych pracowników jest telefoniczny kontakt z potencjalnym Klientem w formie B2C, finalnie zawarcie współpracy. Świetna struktura bonusowa pozwala na niebanalne zarobki, a seria szkoleń przgotowujących do pozycji umożliwa rozpoczęcie kariery w finansach mimo braku doświadczenia.

**Kolejne szkolenie przygotowujące do współpracy odbędzie się już 5 grudnia (4 dni, do 4 godzin każdego dnia) SZKOLENIE JEST W PELNI PLATNE - Inwestujemy w Ciebie**

Jeśli szukasz miejsca, w którym każda osoba spotkana przy porannej kawie ma w sobie ,,to coś", dołącz do zespołu Fortissio. Obecnie poszukujemy:

- **Start-Up Officer - Polish desk (Call Center)**_

Zadania, które na Ciebie czekają to:
1. Dołączenie do Działu Sprzedaży poprzez proaktywny kontakt z Klientami
2. Telefoniczne pozyskiwanie informacji na temat potrzeb i preferencji Klienta
3. Asysta (telefoniczna) przy rejestracji i pierwszych krokach na naszej platformie
4. Weryfikacja napływających informacji o potencjalnych Klientach

**Szukamy właśnie Ciebie jeśli**:

- Masz doświadczenie w obsłudze Klienta i/lub sprzedaży telefonicznej
- Znasz język polski na poziomie C1
- Posiadasz min. średnie wykształcenie
- Mieszkasz na stałe w Berlinie

**Mamy dla ciebie**:

- Wsparcie przełożonych i zespołu.
- Prace w pełnym wymiarze godzin od poniedziałku do piątku z biura w centrum Berlina (dzielnica Neukölln)
- Stabilne zatrudnienie w oparciu o niemiecką umowę o pracę.
- Pracę w kulturze feedbacku i współpracy - naszą firmę kształtują wszyscy pracownicy i każdy głos jest dla nas ważny.
- Unikalny program doceniania pracowników (tygodniowe i miesięczne kompetycje).
- Autorski międzynarodowy program szkoleń dla pracowników i managerów wspierający w planowaniu rozwoju
- **Wynagrodzenie uzależnione od poziomu kompetencji i wyników sprzedażowych (podstawa 12 Euro na godzinę plus PROWIZJA)**_

**Wszystkich "Berlińczyków" zapraszamy do kontaktu**

**UWAGA: NIE OFERUJEMY Z

Mehr Jobs von Vie Finance A.E.P.E.Y S.A